Dnia 25 października 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dawna polska wieś”.
Konkurs zorganizowały panie wychowawczynie: Dorota PuczkaAleksandra Chimicz, Anna Kuzina.
Celem konkursu było: rozwijanie inwencji twórczej dzieci, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych), poznanie zabytków, tradycji, strojów ludowych i architektury dawnej wsi.
Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych i rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 – latki i 5-6 - latki.
Na zaproszenie odpowiedziało 25 placówek z całej Polski: Dobrynki, Połosek, Zalesia, Białej Podlaskiej, Piszczaca, Nepli, Gorzkowa, Elbląga, Kętrzyna, Rakowisk, Bolesława, Bytomia, Terespola, Warszawy, Kępic, Brzeska, Katowic, Bydgoszczy, Chorzelowa, Cieszyna, Majdana Górnego.
W konkursie wzięło udział 52 uczestników.

Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie:
• Przewodnicząca komisji: Renata Sobczak
Główny Specjalista Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
• Członek Komisji: Magda Kuźmiuk
artysta - plastyk, nauczyciel plastyki w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie
• Członek komisji: Magdalena Artecka
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie

Okazało się, że laureatkami w kategorii dzieci 3 - 4 - letnich zostały dziewczynki z naszego przedszkola:

I miejsce - Kornelia Jaroszuk – gr. II  "Smerfy"

III miejsce - Laura Mikołajewska - gr. III "Misie"

GRATULUJEMY!!!
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst

Brak dostępnego opisu zdjęcia.