Dzień dobry.
Drodzy rodzice, serdecznie dziękuję za współpracę i zaangażowanie Państwa. Zdaję sobie sprawę z jakim wyzwaniem się Państwo zmierzyliście w tym trudnym czasie. Było mi niezmiernie miło pracować z Państwa dzieckiem przed ogłoszeniem pandemii i mam nadzieję, że to co udało nam się wówczas wypracować ułatwiło Państwu i dziecku pracę w domu.
Życzę mojemu przedszkolakowi dużo radości i aktywnego wypoczynku oraz sukcesów w dalszej edukacji. Pozdrawiam i w załączniku wysyłam jeszcze zabawy dla dzieci utrwalające "trzymanie" prawidłowej postawy ciała w różnych pozycjach.

Dzień dobry,
tym razem proponuję zabawy, w których dzieci mogą kontrolować siebie i współćwiczącego podczas przyjmowania pozycji niskich, średnich i wysokich (w załączniku). Mam nadzieję, że je pamiętasz mój przedszkolaku.
Zachęcam również do ćwiczeń równoważnych proponowanych przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy  w poniższym linku:

Aneta Gierczuk
Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu/ w domu.

Zabawy korekcyjne. Kontrola i samokontrola przyjmowania prawidłowych pozycji.

Witam serdecznie.
Zapraszam tym razem do zabaw korekcyjnych biernych (w załączniku). Tutaj tylko silni i zdrowi rodzice/opiekunowie pomogą dzieciom w rozciąganiu kręgosłupa.
Miłej zabawy!
Pochwalcie się proszę swoją aktywnością fizyczną.

Aneta Gierczuk
Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu / w domu.

ELONGACJA BIERNA KRĘGOSŁUPA – ZABAWY KOREKCYJNE DLA 5-6LATKA

Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe i okrągło-wklęsłe.

Przygotowanie: Wiek: 5-6 lat

Ubiór: strój gimnastyczny, nie krępujący ruchów, boso.  Czas trwania: do 30 min.

Sprzęt i przybory: 2 małe kocyki lub ślizgające się po podłodze ręczniki, łóżko do dyspozycji, 2 jednakowej długości szaliki lub ręczniki.

Miejsce ćwiczeń: pokój przewietrzony o temperaturze nie niższej niż +20° C,      z bezpieczną przestrzenią.

Uwaga! Dziecko nie może wykonywać wysiłku fizycznego z jakimikolwiek objawami choroby.

Do zabaw zapraszam tatę, mamę - silnego dorosłego opiekuna, który będzie mógł dźwigać i zapewni bezpieczeństwo oraz kontrolę nad korekcją postawy      u dziecka.

Zabawa „Gruszki na drzewie”

Rodzic (lub inny dorosły) staje stabilnie symulując drzewo (z rękami szeroko rozłożonymi lub ugiętymi w łokciach).

Dziecko chwyta rękami do ramion rodzica (opiekuna) wykonując zwis (symuluje gruszki wiszące na drzewie) starając się zawisnąć najdłużej jak potrafi.

Uwaga! Jeśli rodzicowi trudno utrzymać dziecko na ręku, rodzic może wykonać półprzysiad i pozwolić dziecku stojącemu do niego tyłem, chwycić  rękami go za szyję zaplatając palce rąk. Wówczas rodzic go uniesie przechodząc do wyprostu kolan. Dziecko powinno zostać uniesione przez rodzica nad podłogę.

ELONGACJA BIERNA KRĘGOSŁUPA – ZABAWY KOREKCYJNE DLA 5-6LATKA

Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe i okrągło-wklęsłe.

Przygotowanie: Wiek: 5-6 lat

Zabawa „Gruszki na drzewie”

Zabawa: „Wagonik”

Rodzic/opiekun wykonuje leżenie przodem na podłodze, dziecko za nim w tej samej pozycji chwyta rodzica rękami za nogi.

Rodzic odpychając się rękami od podłogi ślizga się  do przodu po podłodze ciągnąc za sobą dziecko – wagonik.

Zabawa: „Nietoperz”

Dziecko leży na łóżku. Rodzic/opiekun chwyta je za nogi i unosi nad łóżkiem głową do dołu.

5.

Zabawa: „Zaprzęg”

Dziecko wykonuje leżenie przodem na kocyku z nogami wyprostowanymi          i złączonymi trzymając w rękach równej długości szaliki (lub ręczniki). Dorosły staje tyłem do dziecka trzymając szaliki (lub ręczniki) za drugi koniec. Ćwiczący nie wykonuje żadnych ruchów. Dorosły ciągnie dziecko w zaprzęgu.