Super User

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

MONITORING WIZYJNY -

 

KLAUZULA INFORMACYJNA ZBIORU DANYCH OSOBOWYCH

 

Monitoring wizyjny w Przedszkolu Samorządowym Nr 11 w Białej Podlaskiej”

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) informuję, iż.

 

 1. Współadministratorem I danych osobowych jest, Gmina Miejska Biała Podlaska ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3,
 2. Współadministratorem II danych osobowych jest Przedszkole Samorządowe Nr 11 z siedzibą przy ul. Sidorskiej 20, 21-500 Biała Podlaska.
 3. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Przedszkolu Samorządowym Nr 11 w Białej Podlaskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 83 341 68 86.
 4. Dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia Przedszkola Samorządowego Nr 11 w Białej Podlaskiej.
 5. Monitoring wizyjny obejmuje swoim zasięgiem: plac zabaw z obejściem wokół przedszkola, hol przy wejsciu - parter, szatnię, hol na piętrze.
 6. O stosowanym monitoringu wizyjnym informują także umieszczone na terenie placówki znaki graficzne.
 7. Odbiorcą danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do ich otrzymania na podstawie przepisów do obowiązującego prawa.
 8. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.
 9. Dane osobowe z monitoringu przechowywane są przez okres 30 dni od dnia zarejestrowania. Po upływie tego terminu dane są automatycznie usuwane.
 10. Osoba, której dane dotyczą (lub jego opiekun prawny), ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo sprostowania,  usunięcia  (chyba, że przetwarzanie danych jest niezbędne do wywiązania się z prawnego obowiązku ciążącego na Administratorze danych), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu,prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez  wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 11. Osoba, której dane dotyczą (lub jego opiekun prawny), ma prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie tych danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z  dnia 27 kwietnia 2016 r.

 

Kategoria: