Michał Kulpa z gr. V "Pszczółki" zdobył nagrodę w konkursie recytatorskim "Wierszobranie" organizowanym przez BCK Klub "Eureka".
Michałek zaprezentował wiersz pt. "Paweł i Gaweł".
GRATULUJEMY!!!

Organizator konkursu: Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek”
w Czerwionce - Leszczynach w dniu 24.11.2016r. powołał niezależną Komisję
Konkursową, która spośród nadesłanych prac wyłoniła zwycięzców konkursu.

Celem konkursu było:
  Zapoznanie dzieci ze sposobem prawidłowego korzystania z programu Paint.

* Kształtowanie u dzieci sprawności manualnej, spostrzegawczości, wyobraźni
   i inwencji twórczej.
*  Rozwijanie umiejętności projektowania i komponowania płaszczyzny obrazu.

* Uświadamianie pozytywnych i negatywnych stron pracy z komputerem.

* Nabywanie umiejętności odpowiedzialnego, cierpliwego i zgodnego
 z zasadami użytkowania sposobu korzystania z komputera.

Jury w składzie:
Piotr Wita - nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej
nr1 w Zabrzu
Joanna Wieczorek - wicedyrektor Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym ,,Promyczek" w Czerwionce-Leszczynach.
Maria Gilga - nauczyciel przedszkola  Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym ,,Promyczek" w Czerwionce-Leszczynach.
Po zapoznaniu się z Regulaminem Konkursu, w myśl jego zasad, oceniło prace, które wpłynęły na konkurs.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
I miejsce:
Magdalena Szmydka - Przedszkole Samorządowe nr 11 w Białej Podlaskiej

Dnia 15 listopada w Kościele Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej odbyła się trzecia edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej, zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Białej Podlaskiej z okazji Święta Niepodległości.

Konkurs adresowany był do dzieci 5-6 letnich z bialskich przedszkoli. Celem konkursu była popularyzacja utworów o treści patriotycznej a także „ocalenie od zapomnienia” pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie wspomnienie ważnych momentów historii naszej Ojczyzny.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Wiceprezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, przedstawiciel delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Pani Halina Rogowska, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej Andrzej Biernat.

Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki pani Ewa Dąbrowska-Gomółka oraz Bożena Małachwiejczuk. W konkursie wzięło udział 46 dzieci z 11 przedszkoli. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch kategoriach: zespoły (14 grup) i soliści (13).

Komisja w składzie:

• Agnieszka Kosińska – nauczyciel muzyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4,
  • Iwona Maksymiuk – Kustosz Muzeum Południowego Podlasia,
  • Wojciech Tokarski – nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 3 w Białej Podlaskiej,
  • Magdalena Osmulska – choreograf w BCK im. Bogusława Kaczyńskiego,

Przyznała w kategorii zespoły:

I miejsce – Kacper Pomorski, Szymon Osypiuk za utwór „Legiony” - Przedszkole Samorządowe Nr 11

W kategorii solistka:

II miejsce – Marta Kutnik - „Flaga polska” - Przedszkole Samorządowe Nr 11

Gratulujemy dzieciom odwagi, talentu i charakteru.

Życzymy dalszych sukcesów!!!