Nela

„WIGILIA”

Dzisiaj jest Wigilia i się bardzo cieszymy,

Jemy razem obiad i się fajnie bawimy.

Na stole stoi ryba i jajka w majonezie,

Tata barszczyk z uszkami do stołu już niesie.

Przyszli do nas goście i śpiewamy kolędy,

Dzielimy się opłatkiem i tańczymy ukradkiem.

Pod piękną choinką leżą już prezenty,

Dzwonki sanek dzwonią, to Mikołaj Święty.

Otwieramy prezenty i z nich się cieszymy,

I później się nimi długo bawimy.

Koniec świat- trzeba do łóżka wskakiwać!

Chrapać, śnić i pogwizdywać.

Autorami wiesza są dzieci z gr V- "Pszczółki"

"KOTEK PSOTEK"

Był piękny słoneczny dzień. Kotek patrzył przez okienko i pomyślał jaki piękny mamy dzisiaj dzień. postanowił wyjść

na podwórko. Tam stała trampolina Krzysia.Tak, więc Psotek postanowił poskakać, a gdy Krzyś zobaczył bardzo się zezłościł, bo okazało sie, że trampolina jest bardzo brudna.

Kotkowi zrobiło się bardzo smutno, że nie zapytał Krzysia czy może bawić się na trampolinie.

Kotek przeprosił za swoje zachowanie. Krzyś pogłaskał kotka i ustalił, że będą bawić się razem. Krzyś piłką a Psotek kłębkiem wełny. Była to wspaniała zabawa i zyli długo w zgodzie i przyjaźni.

Dzieci z grupy IV "Biedronki"

Nela

„Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy”

Sport to zdrowie,

Każdy dziadek i babcia Wam to powie.

Czy to na boisku, czy na placu zabaw,

a może i na basenie, ważne byś miał ubaw,

a twe mięśnie pracowały dzielnie.

Piłka nożna, koszykówka, jazda na rowerze –

Każdy sobie coś wybierze.

Aleksandra Z

Grupa IV „Biedronki"

"Żyrafa na Hawajach"

Żyrafa Zuzanna wybrała się samolotem na Hawaje. Gdy dotarła na miejsce odrazu poszła się kąpać. Potem skakała na trampolinie tak mocno, że zrobiła się dziura
i Zuzanna spadła na ziemię. Żyrafa postanowiła zrobić sobie dom z liści i drzew. Potem poszła na huśtawki. Usłyszała piosenkę "Gangam Style" i zaczęła tańczyć. Tańcowała do świtu tak mocno, że spadły jej baletki. Od głośnej muzyki spadały kokosy z drzew uderzając Zuzannę w głowę. Zakręciły się jej gwiazdki w oczach. Na nieszczęście żyrafy zaczął padać deszcz, więc założyła płaszcz przeciwdeszczowy. Zuzanna miała dość swoich przygód i wróciła do zoo. Spotkała się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Opowiedziała im o swoich przygodach, które nie zawsze były fajne. Mówiła, że najlepiej jest być w domu. Żyrafa Zuzanna i jej rodzina żyli długo i szczęśliwie.

„MIŚ USZATEK I JEGO PRZYGODY”

Miś Uszatek idzie na spacer do parku

bo ma dużo spraw na karku.

Siada na ławce i je miodek,

wylizuje języczkiem cały miodek.

A tam ul na górze -

wyleciały pszczoły duże,

użądliły misia w jego pysia,

aż mu uszko oklapło