Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Super User
Witajcie Pszczółki!
 
  Mam nadzieję, że każdy z was ma założony ,,Kalendarz pogody" oraz opracowane symbole pogody, które służą do określenia i zaznaczenia( słońce, chmury, deszcz, śnieg, deszcz ze śniegiem). Rozumiem, że macie już odznaczony poniedziałek, wtorek i dzisiejszy dzień, czyli środę?
   Dzisiaj się zastanowimy , co to jest ,,prognoza pogody?"Czy słyszałyście wcześniej takie wyrażenie?A kiedy? Gdzie? No tak.Prognozę pogody możemy wysłuchać codziennie w telewizji, radio. Tam pracują specjaliści od pogody- meteorolodzy, którzy przy pomocy różnych przyrządów, obliczeń  potrafią przewidzieć pogodę na jutro, na kilka kolejnych dni, a nawet kolejne tygodnie- prognoza długoterminowa.
Straszą nas w tym tygodniu zmianą pogody- na prawie zimową!!!Czy tak będzie , zobaczymy? Ale musicie obserwować pogodę, słuchać prognozy i oczywiście przy pomocy symboli, które opracowałyście z rodzicami , zaznaczać w ,,Kalendarzu pogody"
A za oknem ponuro, deszczowo, to może piosenkę o deszczu?
 
Oto słowa piosenki pt. ,,Deszczyk kapie", której się nauczymy:
 
Deszczyk kapie, z chmurki spada
i na ziemi opowiada,
że tak z góry na nas leci,
by urosły wszystkie dzieci
 
REF: Kap, kap, kap, deszczy z nieba leci/4X
 
Deszczyk kapie, z chmurki spada,
i po drodze opowiada,
że na ziemi go potrzeba,
by urosły kwiaty, drzewa
 
REF: Kap, kap ............
 
Zadania do wykonania:
 
- rozmowa z rodzicami nt. ,,Czy potrzebny jest deszcz?, dlaczego?"
- K.P. nr.3 str.77 - zjawiska atmosferyczne
- nauka na pamięć  słów piosenki
 
Zabawa ruchowa- ,,Pada deszcz, świeci słonko"
 
Dziecko biegają po pomieszczeniu.Na hasło ,,pada deszcz" dziecko chowa się i stoi nieruchomo, na hasło : ,,świeci słonko" - dziecko korzysta z promieni słonecznych. Powtarzamy kilka razy.
 
Przed nami jeszcze kilka zadań. Jednym z nich będzie narysować parasol i pięknie go przyozdobić w różne wzorki według waszego pomysłu.Przygotujemy kartki, kredki i wszystko , co może się przydać do pracy plastycznej Ale zaczniemy od parasola, zobaczcie, jak się go rysuje?
 
Myślę, że prace macie piękne, pomysłowe i estetyczne
 
Zadania do wykonania:
 
- utrwalenie poznanych liter- analiza i synteza wyrazów-K.P nr 3 str. 78
- kreatywne ćwiczenia graficzne- K.P. nr.3 str.79
                                                                                               Miłego dnia, p. Krysia