Dnia 20.11.2020r. w grupie Misie odbył się konkurs wierszyków logopedycznych. Wzięło w nim udział 11 dzieci. Wszystkie przedszkolakia pięknie się zaprezentowały i zajęły równorzędnie I miejsce.
Gratulujemy!!!

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie w  grupie "Misiów" obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci zaprezentowały układy choreograficzne do ludowych melodii.

Dnia 28 października 2020r. dzieci z gr. III "Misie" wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę, a także podsumowywały swoją wiedzę na temat przetworów na zimę. W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się iż, kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin.
Po tych wszystkich opowieściach dzieci zabrały się ochoczo do pracy: poszatkowaną kapustę wrzucały do przygotowanego w tym celu dużego słoika, oraz marchew, która była tarta przez dzieci. Należy wspomnieć, że dzieciaki nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu, aż kapusta puściła sok. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań.

Następnie słój z kapustą kiszoną został umieszony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogą obserwować proces fermentacji. Teraz cierpliwie czekamy, aż kapusta ukiśnie i będzie z niej smaczna surówka.